Co když někdo přežije?

Série Akta Illuminae

Amie Kaufman & Jay Kristoff

Illuminae

big_illuminae-MH4-299444

 

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

 

Gemina

big_gemina-vUC-325595

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.

 

Obsidio

24909347

Kady, Ezra, Hanna, and Nik narrowly escaped with their lives from the attacks on Heimdall station and now find themselves crammed with 2,000 refugees on the container ship, Mao. With the jump station destroyed and their resources scarce, the only option is to return to Kerenza—but who knows what they’ll find seven months after the invasion? Meanwhile, Kady’s cousin, Asha, survived the initial BeiTech assault and has joined Kerenza’s ragtag underground resistance. When Rhys—an old flame from Asha’s past—reappears on Kerenza, the two find themselves on opposite sides of the conflict. With time running out, a final battle will be waged on land and in space, heros will fall, and hearts will be broken.

Série Akta Illuminae je jedna z mých oblíbených sérii. Jedná se o trilogii odehrávající se ve vymyšlené planetární soustavě, ve vesmírných lodích, na fiktivních planetách a vesmírných stanicích. Ale abych, vás nějak uvedla do děje, musím pochopitelně začít prvním dílem.

illuminae2K Illuminae jsem se dostala díky spolužačce, se kterou pravidelně chodíme obhlížet knihkupectví v Ostravě. Na první pohled nás kniha učarovala a já se, spolu se dvěma dalšími spolužačkami, domluvila na koupi knihy k narozeninám a Vánocům mojí spolužačce knihomolce. Po přečtení jsem si jí musela taky přečíst a byla to opravdu síla.

Prvním dílem nás provázejí bývalý pár Kady a Ezra, kteří se musí na začátku dostat z Kerenzy pryč, kvůli útoku společnosti BeiTech. Uniknou ve vesmírných lodích, avšak každý na úplně jiné. Dorozumívají se pouze díky Kadyiným schopnostem nabourávat systémy, zkrátka je to hacker. Tohle všechno je teprve začátek. BeiTech chce zničit všechno a všechny, kteří na Kerenze byli, aby nemohli prozradit, co se stalo, to by byl totiž jejich konec. Na jedné z lodí však začne projevovat smrtící virus, který postupně napadá celou posádku. Kady a Ezra se snaží nějak spojit, aby zachránili celou flotilu. Kady však netuší, že místo psaní s Ezrou si píše se SPIREM, lodním počítačem lodi, na které sama je.

 

Druhý díl se sice odehrává na jiném místě a s někým jiným, ale rozhodně to není horší než první díl. Opět je kniha naprosto úžasně graficky zpracovaná a než jsem se dostala k samotnému čtení, tak jsem asi dva dny jen obdivovala ilustrace uvnitř, kterénakreslila H…. (jejda asi bych to neměla říkat, ale já vám to stejně neřeknu, dozvíte se to v knize), a grafické zpracování vůbec. Ale teď zase zpátky do reality. Hanna a Nik se nacházejí na skokové stanici Heimdall, kam na konci prvního dílu míří i Kady. Tuto stanici však obsadí výsadek společnosti BeiTech, který se nebojí jít ke svém cíli o přeš mrtvoly. Hanna je dcerou velitele a zrovna se chystá na „párty“ se svým přítelem. Než tam ovšem dojde, chce se sejít s Nikem, dealerem na stanici, a vyzvednout si svoji objednávku. Díky toho je Hanna mimo místnost, kde se odehrály jatka a nikdo nepřežil, včetně jejího otce. Mezi těmi lidmi měl být i její přítel, který se nějakým záhadným způsobem dostal pryč. Musí se vypořádat s lidmi z BeiTechu, kteří se jí pokoušejí zabít, i když tvrdí opak.

 

Závěrečný díl této trilogie ještě nevyšel ani v originále, ale už je zveřejněno datum, kdy se tak stane a bude to 18. dubna 2018. Takže kdo se nebude moct dočkat závěru stejně jako já, tak víte, kdy šetřit peněženku.

První díl jsem četla jak v češtině, tak v angličtině a bylo to vážně super. Geminu jsem četla zatím jenom v angličtině a musím říct, že jsem si myslela, že ta angličtina bude těžší, obzvlášť když jsou tam technické pojmy, ale bylo to opravdu jednoduché a velmi čtivé. Kdyby byl na světě i třetí díl, určitě bych neváhala a hned si ho objednala.
Celou tuhle sérii jsem si od začátku zamilovala, hlavně díky tomu zpracování, které má svoje kouzlo. Knihy jsou tak úžasně zpracované, že i kdyby se vám příběh moc nelíbil, o čemž pochybuji, jedině, že nejste fanouškem sci-fi, tak ji musíte mít doma, aby doplnila vaši úžasnou knihovnu plnou knih.  Sice ještě nemůžu hodnotit celou trilogii, ale první dva díly byly naprosto úžasné a nešlo jinak než je hodnotit 5*/5*.
Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Web Wordpress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: